Nowe logo z okazji euro 2012… osz k…
12  
poniedziałek, Grudzień 14, 2009

logo euro 2012

Jako, że temat jest z pogranicza futbolu i designu, tym bardziej jest mi bliski. Właśnie zaprezentowano najnowsze logo mistrzostw Europy u nas i na Ukrainie. Zobaczyłem i pomyślałem : za jakie grzechy ????

Nosz… k… jak zawsze Polska i inne kraje wschodu Europy to folklor, religia, natura…
Futbol to nie sport dla kółka gospodyń wiejskich!! Nie chcę, żeby nas kojarzono wyłącznie z historią, folklorem itp. Raczej zdecydowanie lepiej wypaść jako kraj nowoczesny,które ewentualnie sprytnie łączy kulturę i historię ze śmiałym stąpaniem naprzód.
Tymczasem my jak zawsze trzymamy się mocnych symboli żeby się przypadkiem DoppelHerze na Jasnej Górzej nie oburzyły. Dobrze, że w tym logosie nie ma krzyża w kolorze biało czerwonym, źle że logo pełza,trze kilogramy chrzanu i zawodzi na stepie.
A tak już na marginesie,te kwiaty ,to ma być w zasadzie symbol czego ? Bo jak pamięcią sięgam nie kojarze takiego symbolu w naszej, polskiej kulturze. Chyba że chodzi ogólnie że kwiat, że fajnie i że w ogóle folkowo…

PS.

“Razem tworzymy przyszłość”, a po ukraińsku i angielsku “Razem tworzymy historię”. Jeżeli tak ma wyglądać ta drobna różnica między hasłami(a tak podał PAP)to również gratulacje za spójność.

12 komentarze do “Nowe logo z okazji euro 2012… osz k…”

Kolejny krytykant. Zaprojektuj lepsze, mądralo. Nowowoczesność. Tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. No 1 gives a fu**.


No coz to jest Twoje zdanie. Mi sie bardzo podoba. Obawialem sie obciachu a tu taki pozytyw.


A mi się nie podoba. Zawsze oscylujemy w okolicy jednej nudnej, zdartej płyty. Nie wgryzam się tutaj w warstwę projektu jako takiego, tylko przyjętych założeń, a mi jako europejczykowi te założenia nie pasują.


Zrobmy super hiper mega nowoczesne logo, zeby wogole nie pojarzylo sie z polskim krajobrazem, polska kultura, czymkolwiek.

Zrobmy logo z jakimis nowoczesnymi kaczanami, ktorych nikt za 15 lat nie bedzie kojarzyl z Polska, ani nawet z regionem Europy czy swiata.

Moda na nowoczesnosc jest straszna i bezmyslna.


BEZNADZIEJNE! Logo jak dla targów ogrodniczych… Tulipany to prędzej z Holandią mi się kojarzą niż z naszym cudnym krajem… Brakuje jeszcze ciupagi i łoscypka.


Absolutnie zajebiste!


@Cynik
a w jaki sposób to logo ci się kojarzy z polskim krajobrazem?? Bo mi w żaden :)


Kiedy tinki winki został zdemaskowany przez Ewe Sowińską, a Eric z mody na sukces w stawał z łóżka przez ostatnie 1800 odcinków… nic już mnie nie zdziwi


Idiotyzm bije z twojej krytyki. Chec podkreslania nowoczesnosc, podczas gdy nowoczesni nie jestesmy. To wynika z kompleksów. Jasne, napuszmy się, i jak Kargule wyciągnijmy wszystko co najnowocześniejsze przed dom cyknijmy fotke i logo gotowe! Zero dystansu. Tu chodzi o to by pokazac naszą naturalność. A logo jak i motywy z brand filmu euro 2012 budują genialny wizerunek baśni. Basni o piłce! Tu nie ma cepelii jest naturalność a nie sztywność. Popatrz na nowoczesne logo Olimpiady w Londynie ;-] Nie kojarysz motywów kwiatowych w polskim folku? To mało kojarysz… zerknij chociażby na Łowicz, czy Zalipie. Ale Ty byc moze potrzebujesz idiotoodpornego motywu. Krytyka loga aboslutnie dziecinna….

Szanuję twoje zdanie, ale się z nim kompletnie nie zgadzam, a że poziom twojej wypowiedzi jest niski, nie odpowiem na nie. Na przyszłość radzę wyluzować bo jeszcze ci żyłka walnie :D
Jarczmarnemu klimatowi mówię nie!

olbrzym_z_drutu


Logo co najmniej średnie :/ Takie logo-kwiat można kojarzyć z każdym krajem europejskim bo w każdym kraju znajdzie się w folku motyw kwiatu. Polska do przodu – nie wstecz !!!!


Jako pracownik etatowy po przejrzeniu onetu, wiadomości lokalnych na gazecie i dojściu do końca internetu znalazłem wreszcie czas, aby wejść na Twojego bloga.

Nie jestem grafikiem, ale to chyba nie stanowi przeszkody w dyskusji nad logo tak wielkiej imprezy. Samo logo jest moim zdaniem ok, choć pewnie taki osąd wynika po części z powszechnego jak widzę nastawienia, że “bałem się czegoś gorszego”. Ponadto, bardzo praktyczny jest motyw kwiatków/wycinanek jako ozdobnik różnych gadżetów związanych z EURO. Kwiaty dekorują również w XXI wieku i osobiście wolę mieć koszulkę z kwiatkiem niż z duchem (euro 2000) lub szkieletem (euro 1996) piłkarza.

Podstawowa sprawa to jednak natura sportu, a piłki nożnej w szczególności. Jest to na tyle tradycyjna i konserwatywna dziedzina, że nowoczesne emblematy rażą tu bardziej niż gdziekolwiek indziej. Do meczów międzypaństwowych podchodzi się jak do średniowiecznych bitew albo konkursów rycerskich, zwłaszcza gdy idzie o stylistykę.

W temacie wielkiej imprezy piłkarskiej wykorzystanie elementów tradycyjnych uważam za jak najbardziej na miejscu. Trafi do kibiców i dobrze się sprzeda.

PS. Logo euro w Portugalii 2004 uważam za jak dotąd najlepsze. Ani tradycyjne, ani nowoczosne, po prostu: miłość do piłki.


Polska i Ukraina. Rozwijające się kraje UE, które mają symbolizować kwitnące kwiaty. OTO dlatego kwiaty a nie Maska samochodu przyszłości… PL i Ukraina. Też mi nowoczesne kraje…


Dodaj swoją opinię

Imię lub nick (wymagane): E-mail (NIGDY! nie będzie widoczny) (wymagane): Twoja strona WWW :

Chcesz mieć avatar?

Załóż konto na gravatar.com
i załaduj swój avatar. 
Design, freelance i oczy na zapałki,czyli moje "places to go, people to see"
Top 10 stron z darmowymi grafikami wektorowymi
Jak zostać grafikiem (moja historia) ?
Loga znanych marek - Top 5 stron z logami znanych marek
Zarobki grafika, designera, freelancera w 2009 roku.
Najlepsze książki z inspiracjami dla grafika, designera, freelancera
Darmowe bombki i kartka świąteczna (*.ai)
Definicja freelancera, czyli jak zostać freelancerem i z głodu nie zejść
Przekręt po polsku, czyli jak oszukać freelancera
Odjechane reklamy - seksistowskie lata 40te, 50te, 60te, 70te..
Logo, które trą chrzan - najgorsze logo znalezione w sieci