Poznajcie Depositphotos
0  
środa, Październik 24, 2012

Untitled-2

Abonamenty na kupno stocków w Depositphotos
Depositphotos to zagraniczny bank zdjęć stockowych, który oferuje sprzedaż plików na licencji royaltyy- free, czyli animacji, grafik wektorowych oraz zdjęć. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona również oferta związana z wideo stockowym. W depositphotos możemy nie tylko kupować potrzebne nam pliki, ale również zarabiać na naszych pracach nie zależnie od tego czy robimy profesjonalne zdjęcia czy ogólnie zajmujemy się grafiką komputerową lub produkcją wideo.
Jak rozpocząć współpracę z depositphotos?Nie ma w tym nic skomplikowanego, wchodzimy na Depositphotos.com (oczywiście funkcjonuje polska wersja językowa serwisu) i klikamy na „zostań dostawcą” w menu znajdującym się na dole strony. Zostajemy przeniesieni do odpowiedniego formularza, który oczywiście trzeba wypełnić. Warto wspomnieć, że jeśli chcemy rozpocząć współpracę z bankiem stockowym musimy mieć ukończone 18 lat i oczywiście być autorami wszystkich sprzedawanych plików. W czasie naszej rejestracji musimy również wgrać kilka naszych przykładowych prac do oceny, jeśli zostaną zaakceptowane możemy sprzedawać nasze prace w Depositphotos.
Jak zarabiamy i jakie są wymogi?
Ogólnie jeśli przejdziemy weryfikację, to i tak każdy wgrywany przez nas plik jest odpowiednio sprawdzany pod względem jakości. Przykładowo jeśli chcemy dostarczać grafikę wektorową musi być w formacie AI lub EPS, do tego pliki muszą być spakowane do ZIP, który będzie posiadał podgląd JPG z minimalną rozdzielczością 3,8 MP, czyli 2400×1600. Spakowane pliki nie mogą przekraczać 50 MB. Jeśli dostarczamy zdjęcia wymogi są podobne, czyli format JPG, rozdzielczość 3,8 MP oraz max 50 MB.
Jeśli chodzi o nasze zarobki to dostajemy je wtedy, gdy ktoś kupi udostępniony przez nas plik. W przypadku, jeśli będzie to zakup za kredyty, dostajemy prowizję od 44 do 52 procent od ceny zdjęcia. Wysokość prowizji jest uzależniona od naszego stażu w programie i ilości wgrywanych plików. Jeśli plik zostanie kupiony przez abonament, wtedy dostajemy stałą stawkę od 0,3 do 0,35 dolara, tak samo w zależności od aktualnego poziomu dostawcy. Istnieje również możliwość zadeklarowania dostawcy na wyłączność, czyli zdecydowanie się na sprzedawanie naszych prac jedynie do Depositphotos. Wtedy nasza prowizja będzie odpowiednio wyższa.
Jakie pliki dostarczać?
Ogólnie wiadomo, że nasze zyski będą zależały od tego jakie pliki będziemy dostarczać. Są mniej lub bardziej popularne kategorie, które mogą oferować nam zróżnicowane dochody. Zapotrzebowanie zmienia się bardzo szybko, ale możemy je bardzo łatwo monitorować odwiedzając blog Depositphotos. Znajdziemy tu nie tylko nowości, konkursy i promocje, ale również informacje o tym jakie zdjęcia czy wyszukiwane słowa kluczowe były popularne w określonym tygodniu. Wtedy będziemy mogli wykonywać takie prace, które sprzedadzą się znacznie łatwiej.

Dodaj swoją opinię

Imię lub nick (wymagane): E-mail (NIGDY! nie będzie widoczny) (wymagane): Twoja strona WWW :

Chcesz mieć avatar?

Załóż konto na gravatar.com
i załaduj swój avatar. 
Design, freelance i oczy na zapałki,czyli moje "places to go, people to see"
Top 10 stron z darmowymi grafikami wektorowymi
Jak zostać grafikiem (moja historia) ?
Loga znanych marek - Top 5 stron z logami znanych marek
Zarobki grafika, designera, freelancera w 2009 roku.
Najlepsze książki z inspiracjami dla grafika, designera, freelancera
Darmowe bombki i kartka świąteczna (*.ai)
Definicja freelancera, czyli jak zostać freelancerem i z głodu nie zejść
Przekręt po polsku, czyli jak oszukać freelancera
Odjechane reklamy - seksistowskie lata 40te, 50te, 60te, 70te..
Logo, które trą chrzan - najgorsze logo znalezione w sieci