O potrzebie i sposobach kontaktu
1  
czwartek, Kwiecień 26, 2012

aa
Niniejszy wpis jest opisem sposobów kontaktu z klientami, czego się spodziewać, co może zjeść ci kilka h dnia pracy, a co jest wg mnie najbardziej pożądane.
Moje doświadczenie pokazuje, że sposób w jaki kontaktują się ze mną klienci dosyć sporo mówi mi o ich podejściu do tematu, wbrew pozorom w moim przypadku to wcale nie kontakt face to face jest tym najbardziej pożądanym sposobem kontaktu.

Czytaj dalej »
Napisali o mnie we “Wprost”
0  
środa, Kwiecień 11, 2012

1

W najnowszym numerze tygodnika WPROST(15/2012) pojawił się artykuł traktujący o sytuacji i pracy freelancerów w Polsce, w którym tak się to sympatycznie złożyło, że pojawia się również moja skromna osoba.

Czytaj dalej »
Jak zostać grafikiem (moja historia) ?
7  
poniedziałek, Grudzień 27, 2010

strona-www-tygodniaTen wpis to opis mojej ścieżki od 0 do punktu w którym jestem teraz (powiedzmy że freelancer nie narzekający na brak zleceń).

Brzmi jak banał ale dosyć często młodsi ode mnie adepci grafiki pytają mnie jaką przebyłem ścieżkę, jak zaczynałem, jak zacząć żeby po pewnym czasie znaleźć się w punkcie w którym jestem obecnie – lub czego wszystkim życzę – dużo wyżej. Zatem będzie o tym co jak zdobywałem wiedzę i co ja bym zrobił gdybym poznał siebie z teraz w przeszłości zabawił się w wujka dobra rada.


Czytaj dalej »
Jak przygotować ofertę dla (potencjalnego) klienta ?
1  
niedziela, Październik 17, 2010

wer

Ostatnio zetknąłem się potrzebą zmontowania ekipy do stworzenia większej ilości projektów. Umieściłem ogłoszenie na kilku serwisach czekając na odpowiedź. Ta oczywiście nadeszła w totalnie masowej ilości. Wśród zalewu wszelkiego rodzaju odpowiedzi praktycznie żadna nie przykuła mojej uwagi, natomiast ponad połowa raczej irytowała swoją formą lub brakiem trzymania się jakichkolwiek reguł. I o tym będzie ten artykuł – nie o treści – ale o formie i moim spojrzeniu na temat przygotowania swojej oferty w odpowiedzi na ogłoszenie.

Czytaj dalej »
Przekręt po polsku, czyli jak oszukać freelancera
8  
niedziela, Styczeń 31, 2010

oszukac-freelancera
Ten tekst dedykuję wszystkim braciom i siostrom freelancerom – projektantom, programistom, ale chyba jednak w szczególności grafikom.
Otóż na początku mojej drogi zleceń szukałem w wielu miejscach w internecie, dzięki czemu poznałem wszelkiej maści ludzi, również takich, którzy tylko szukają okazji na to by w bezkarny sposób wykorzystać Ciebie i Twoją pracę – oczywiście wykorzystać za darmo. I wierzcie mi – jest ich pełno!

Czytaj dalej »
Lipdub – czyli co freelancer robił w środę :P
1  
środa, Styczeń 27, 2010

Ostatnio na szersze wody wypłynęły klipy typu Lipdub, czyli “alternatywne” teledyski do piosenek, pokazujące ludzi poruszających ustami do słów danej piosenki. Zatem jako, że środowy poranek jawi się pasjonująco postanowiłem trochę poszperać w sieci i…

Czytaj dalej »
Zarobki grafika, designera, freelancera w 2009 roku.
2  
czwartek, Styczeń 7, 2010

Zarobki grafika, freelancera, designeraRok 2009 był rokiem ciężkim pod kątem globalnej sytuacji ekonomicznej i choćby mnie i papież zapewniał że kryzys tą polską wyspę pełną pomarańczy i miodu ominął to z pewnością tak nie jest, co nie zmienia faktu, że z relacji moich znajomych jasno wynika, że w Polsce nie jest tak źle jakby chciały to nam przekazać media.
Niniejszy tekst traktuje o pensjach grafików i webdesigner’ów pracujących zarówno na etacie jak i niezależnie jako freelancer.

Czytaj dalej »
Nie ma kryzysu !!! Ho ho ho i życzeniami go!
0  
poniedziałek, Grudzień 21, 2009

Święta, Nowy Rok, a więc życzenia. Moje życzenia dotyczą jednego, przewodniego tematu. Dla mnie rok 2009 był rokiem zdecydowanej górki i tego samego życzę wszystkim tym z którymi współpracuję, współpracowałem i będę działać w przyszłości. Zwracam się również do tych, którzy tylko wpadli na mojego bloga ->> w 2010 gramy pod hasłem “Nie ma kryzysu” czego sobie i wam życzę.

Czytaj dalej »
Definicja freelancera, czyli jak zostać freelancerem i z głodu nie zejść
5  
czwartek, Grudzień 3, 2009

SHOW ME THE MONEY!!!!

Jeżeli zdecydowałeś się na pracę w charakterze freelancera musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad, które sprawią, że twoja praca będzie efektywna, a przy okazji nie będziesz musiał posilać się tynkiem z okolicznej fasady.

Czytaj dalej »
 
Design, freelance i oczy na zapałki,czyli moje "places to go, people to see"
Top 10 stron z darmowymi grafikami wektorowymi
Jak zostać grafikiem (moja historia) ?
Loga znanych marek - Top 5 stron z logami znanych marek
Zarobki grafika, designera, freelancera w 2009 roku.
Najlepsze książki z inspiracjami dla grafika, designera, freelancera
Darmowe bombki i kartka świąteczna (*.ai)
Definicja freelancera, czyli jak zostać freelancerem i z głodu nie zejść
Przekręt po polsku, czyli jak oszukać freelancera
Odjechane reklamy - seksistowskie lata 40te, 50te, 60te, 70te..
Logo, które trą chrzan - najgorsze logo znalezione w sieci